Gratulujeme!!!

V sobotu 11.11. se naše škola stala dějištěm a spolupořadatelem zajímavé soutěže ve střelbě ze vzduchové pušky. Soutěžilo osm tříčlenných družstev dětí ve věku 10-15 let ve dvou poměrně náročných disciplínách. V aule jsme stříleli na klasický terč 14x14 cm, dále na terče A4 – na panáčky a kroužky a na lišku. V tělocvičně jsme stříleli na terče biatlonové, padací panáčky a na špejle. Obě disciplíny na 10 metrů. Hodnotily se výkony jak družstev, tak jednotlivců. Svoji roli hrála i taktika a míra vzájemné spolupráce jednotlivých členů družstva.

Kromě našich dvou družstev se soutěže zúčastnila i tři družstva Sportovního střeleckého klubu Kralupy nad Vltavou a tři družstva juniorů Klubu vojáků v záloze Prahy 10. V opačném pořadí se pak jednotlivá družstva podělila o první tři místa. Jedno z našich tedy bylo třetí, ve složení František Dáňa, Marco Sanvenero a Anežka Kocábková. Naše druhé družstvo bylo nakonec sedmé. V jednotlivcích zazářila naše Anežka Kocábková, umístila se na prvním místě. V celkovém pořadí jednotlivců si velmi dobře vedla Diana Ishchenko, která se umístila na krásném jedenáctém místě.

Martin Voráč

V celostátním kole OLYMPIÁDY MEDIÁLNÍ GRAMOTNOSTI se naši deváťáci umístili mezi prvními deseti z celé republiky.

Finále, které se konalo na Magistrátu hl. města Prahy, se účastnili Jan Bystrov, Anna Glazarová, Václav Klíma, Hugo Muchow a Tobiáš Zilvar. Po písemném kole do ústního postoupili Honza a Hugo a ti se také umístili.

Honza na 8. místě a Hugo dokonce na 2.

Prvního kola se účastnilo 13 000 žáků základních škol a nižších gymnázií z celé republiky.